Opetustapahtuma

Opetuksen aikataulu- ja paikkatiedot löytyvät myös Lukarista, jos se on käytössä opetusta järjestävässä yksikössä: https://lukari.uef.fi/.
Kirjainlyhenne opetustapahtuman nimen edessä tarkoittaa kampusta, jolla opetus tai tentti järjestetään: J = Joensuu, K = Kuopio.

3621412, (KUOPIO): Ohjelmointi III - Olio-ohjelmointi, 5 op
Tunniste 3621412 Opetuskielet suomi

Nimi
(KUOPIO): Ohjelmointi III - Olio-ohjelmointi Lyhennenimi OHIII 
Laajuus 5 op  Vastuuyksikkö Tietojenkäsittelytiede, Kuopio (K) 
Tyyppi Luento- ja harjoituskurssi  Arvostelu 0-5 
Aika 08.01.2020 -06.04.2020 Lisätietoja  
Opetus suunnattu
Tietoja viimeksi muutettu 02.09.2019

Kuvaukset
Lisätietoja 

Opetus anntetaan Savonia AMK:n toimesta ja tiloissa, mikroluokka B2002. Luokka sijaitsee Technopoliksessa (Prisman vastapäätä), B-siipi, toinen kerros.

Opiskelijoiden ei tarvitse enää ilmoittautua amk:n järjestämille kursseile ICT-koulutuspolun kautta, WebOodi ilmoittautuminen riittää. 

Opintojakson kuulustelut ovat 3 tuntisia. Loppukuulusteluun ei tarvitse ilmoittautua erikseen. 

Loppukuulustelu 26.02.2020 ryhmä 1 klo 8.00-11.00 salissa B2002

Loppukuulustelu 26.02.2020 ryhmä 2 klo 12.00-15.00 salissa B2002

 

Uusintakuulusteluihin ilmoittaudutaan Savonian Wilman kautta.

Uusintakuulustelu 1 06.04.2020 klo 15-18, paikka ilmoitetaan myöhemmin (ilmoittauduttava viimeistään 23.03.2020).

Uusintakuulustelu 2 29.05.2020 klo 15-18, paikka ilmoitetaan myöhemmin(ilmoittauduttava viimeistään 15.05.2020).

https://wilma.savonia.fi

 

Opettajana lehtori Jukka Kinnunen jukka.kinnunen@savonia.fi

 

Valitse opetustapahtumat, joihin haluat ilmoittautua. Näpäyttämällä ilmoittautuneiden lukumäärää pääset katsomaan kurssille ilmoittautuneiden nimilistaa.
Ilmoittautuminen
Luento- ja harjoituskurssi  Opettaja
Aika ja paikka
Lkm
0/-
(KUOPIO): Ohjelmointi III - Olio-ohjelmointi Erkki Pesonen
08.01.-06.04.20

Ilmoittautuminen
Kuulustelu/välikoe  Opettaja
Aika ja paikka
Lkm
  0/-
Kurssikuulustelu
26.02.20
    ke 08.00-11.00 
    ke 12.00-15.00 

Ilmoittautuminen
Harjoitusryhmä  Opettaja
Aika ja paikka
Lkm
  0/60
Ilm.aika ei alkanut
23.12.19 klo 00.30-
10.01.20 klo 23.30
R1
08.01.20
    ke 08.00-12.00 
13.01.20
    ma 10.00-13.00 
15.01.20
    ke 08.00-12.00 
20.01.20
    ma 10.00-13.00 
22.01.20
    ke 08.00-12.00 
27.01.20
    ma 10.00-13.00 
29.01.20
    ke 08.00-12.00 
03.02.20
    ma 10.00-13.00 
05.02.20
    ke 08.00-12.00 
10.02.20
    ma 10.00-13.00 
12.02.20
    ke 08.00-12.00 
17.02.20
    ma 10.00-13.00 
19.02.20
    ke 08.00-12.00 
24.02.20
    ma 10.00-13.00 
Lkm
  0/60
Ilm.aika ei alkanut
23.12.19 klo 00.30-
10.01.20 klo 23.30
R2
08.01.20
    ke 12.00-16.00 
13.01.20
    ma 13.00-16.00 
15.01.20
    ke 12.00-16.00 
20.01.20
    ma 13.00-16.00 
22.01.20
    ke 12.00-16.00 
27.01.20
    ma 13.00-16.00 
29.01.20
    ke 12.00-16.00 
03.02.20
    ma 13.00-16.00 
05.02.20
    ke 12.00-16.00 
10.02.20
    ma 13.00-16.00 
12.02.20
    ke 12.00-16.00 
17.02.20
    ma 13.00-16.00 
19.02.20
    ke 12.00-16.00 
24.02.20
    ma 13.00-16.00 

Ilmoittautuminen
Kuulustelu/välikoe  Opettaja
Aika ja paikka
Lkm
  0/-
Uusintakuulustelu 1
06.04.20
    ma 15.00-18.00 

Ilmoittautuminen
Kuulustelu/välikoe  Opettaja
Aika ja paikka
Lkm
  0/-
Uusintakuulustelu 2
29.05.20
    pe 15.00-18.00 

Pääset halutessasi WebOodiin ilmoittautumaan